Buňky

Variabilnost systému obytných buněk ZRUP dosažená průběžnými inovacemi v současné době umožňuje jeho využití od nejjednodušších samostatných buněk jako zařízení staveniště až po různé sestavy využitelné jako skladové prostory, prodejny, administrativní haly, benzínová čerpadla, objekty ubytoven, pensiony, hotely, školy,školky, obecní úřady a rodinné domky. Uvedená variabilnost umožňuje odběrateli volbu jakéhokoliv půdorysného řešení do výše tří podlaží, volbu různých materiálů pro fasády, střešní pláště a dokončovací práce dle požadovaných užitných vlastností a také volbu realizace dodávky, která spočívá ve výběru generálního dodavatele stavby.

TECHNICKÝ POPIS:

Systém objemových prvků - buněk ZRUP je konstruován tak, aby jednotlivé buňky, mohly být používány samostatně nebo v různých sestavách. Obytné buňky ZRUP jsou dodávány dle požadavku odběratele jako standardní v jakékoliv variantě následujících rozměrů:

délky (m)   max.12,00      
šířky (m) 2,435 3,00 až 3,60 (nadměr)    
světlé výšky (m) 2,30 2,50  2,60               2,80 3,00


Dle požadavku odběratele lze upravit jakýkoliv z uvedených rozměrů v rámci technologických, materiálových a přepravních možností.

OCELOVÁ KONSTRUKCE  

je z ohýbaných otevřených profilu o síle 3 a 4 mm a klasických válcovaných profilů. Spoje jsou svařované. Střešní rám má vždy zabudován střešní plášť z trapézových plechu s ochranou žlabu proti nečistotám (padající listí apod.)  

TEPELNÁ IZOLACE  

je řešena materiálem URSA v silách 50, 80, 100, 130, 150, 180, a 200 mm dle PD a požadavku odběratele.

KONSTRUKCE

stěn, podlahy a stropu tvoří alternativně rámečky dřevěné nebo ocelové z pozinkovaného plechu a ve speciálních případech z jäcklových profilu dle PD a požadavku odběratele.  

VENKOVNÍ PLÁŠŤ  

Varianty:
Trapézový plech 8/88 tl. 0,5 mm – výška vlny 8 mm – pozinkovaný – oboustranně upravený vypalovanými barvami – ve standardním provedení odstín RAL 9002. Za příplatek lze dle požadavku odběratele dodat jakýkoliv odstín ze stupnice RAL. Termín zahájení expedice se prodlouží o dodací lhůty lakovaných plechu.  

CETRIS desky tl.10 mm jako podklad pro fasádu SAKRET. Technologie fasády SAKRET vyžaduje suché a teplé počasí – provádí se na stavbě jako konečná úprava, což prodlužuje dobu montáže.

Dřevený obklad – provedení dřeveného obkladu dle požadavku odběratele. 

Hliníkový plech vlnitý RAL 9006, výška vlny 18 mm.

VNITŘNÍ PLÁŠT  

Varianty:
Lamino desky 10 mm bílé do plastových lišt.  

SÁDROKARTONY KNAUF 12,5 mm a 15 mm v provedení standard, impregnovaný, děrovaný 8/15/20 i protipožární dle PD. V základním provedení je sádrokarton dodáván spárovaný, broušený s povrchovými úpravami barvou HET LINE.

KERAMICKÉ OBKLADY na impregnovaný sádrokarton KNAUF ve výběru dle požadavku odběratele.

Minerálně šlechtěné omítky na sádrokartonových deskách.

Sklotapeta, nebo hrubovláknitá tapeta.

PODLAHOVÉ KRYTINY  

Varianty:
PVC v odstínech dle výběru odběratele.

Linoleum v odstínech dle výběru odběratele.

KOBERCE – výběr dle požadavku odběratele od tuzemských jehloplstěných až po koberce určené pro velmi namáhané provozy ve vybraných odstínech.  

SPECIÁLNÍ KRYTINY na bázi kaučuku – výběr dle požadavku odběratele – určené pro velmi namáhané provozy včetně namáhání nekoncentrovanými chemikáliemi.

KERAMICKÁ DLAŽBA na desky CETRIS tl.20 mm ve výběru dle požadavku odběratele.

EPOXIVOVÝ podlahový systém HPS

PLECH černý 3 – 4 mm, určeno pro skladové prostory s velkým zatížením.

CETRIS 20 mm jako podklad pro jakoukoliv krytinu pokládanou na stavbě.

STREŠNÍ KONSTRUKCE  

Varianty:
Každý objemový prvek má vždy plochou střechu z pozinkovaného trapézového plechu – síla 0,9 mm, výška vlny 50 mm. Svody v rohových sloupcích.

Sestavy z objemových prvku lze zastřešit PULTOVOU, SEDLOVOU nebo VALBOVOU střechou

Krov dřevěný klasický.

Krov dřevěné sbíjené vazníky.

Krov ocelové konstrukce.

STREŠNÍ KRYTINY  

Varianty:
LINDAB – švédská krytina z pozinkovaného ocelového plechu v barevné úpravě dle PD a požadavku odběratele. Krytina je tvarovou imitací prejzu a je dodávána včetně okapu a dalších doplňků.

KANADSKÁ ŠINDEL – krytina na bázi asfaltových pásů je dodávána v barevných odstínech dle PD a požadavku odběratele.

BRAMAC je dodáván v barevných odstínech dle PD a požadavku odběratele.

TAŠKY dle PD a požadavku odběratele.

ETERNIT dle PD a požadavku odběratele.

ATIKA výška 360 a 640 mm z ocelového pozinkovaného plechu v barevných odstínech dle PD a požadavku odběratele na všechny střešní konstrukce.

ELEKTRICKÁ INSTALACE

je prováděna v normě požadované odběratelem. Odběratel upřesní normu před podpisem smlouvy. Rozvody jsou provedeny ve stěnách a stropu měděnými kabely. Propojení lze provést venkovním smyčkováním přes zásuvky 380 V nebo ve stěnách propojením v krabicích. Typy použitých přístrojů (osvětlovací tělesa, zásuvky, vypínače, klimatizace, el.topidla atd.) upřesní odběratel společně s normou. Mohou být od nejjednodušších až po luxusní.

STAVEBNÍ PRVKY  

Varianty:
DŘEVENÁ EURO OKNA – ČSN dle PD a požadavku odběratele.

OKNA PLASTOVÁ z německých PVC profilů THYSSEN nebo SALAMANDER, prosklená izolačním dvojsklem. Na žádost odběratele lze dodat prosklení s bezpečnostním sklem CONEX, případně sklem DETERMAL s ochranou proti UV záření. Všechny varianty prosklení lze volit čiré, nebo ornamentní.

VÝKLADCE, STĚNY PLASTOVÉ – jako okna plastová.

BALKONOVÉ DVEŘE – jako okna plastová.

ROLETY PŘEDOKENÍ – všechny stavební prvky lze opatřit venkovními roletami s plastovými nebo hliníkovými lamelami ovládanými zevnitř manuálně nebo elektricky.

VCHODOVÉ DVEŘE – plastové, hliníkové, plechové nebo jakékoliv dveře dle PD a požadavku odběratele, včetně bezpečnostních, ovládaných fotobuňkou, atd.

VNIŘNÍ DVEŘE – lze dodat jakékoliv dveře dle PD a požadavku odběratele, včetně protipožárních.

ZÁRUBNĚ – lze dodat jakékoliv od ocelových po luxusní dřevené dle PD a požadavku odběratele.

ZDRAVOTNÍ INSTALACE

včetně zařizovacích předmětů dodáváme ve standardním provedení ČSN. Odběratel může požadovat dodávku od jakéhokoliv výrobce pokud akceptuje jeho cenu a typy upřesní dle katalogu.        

Již zmiňovaná variabilnost umožňuje odběrateli volit od nejjednoduššího provedení bez vybavení, bez elektroinstalačních přístrojů pouze se zabudovanými kabely i bez zdravotní instalace až po luxusní objekt sestavený z výše uvedených variant a s kompletním vybavením. Rovněž u montáže může odběratel volit mezi montáží dodavatele, vlastní montáží se šéfmontáží dodavatele a nebo pouze vlastní montáží, pokud je se systémem objemových prvků ZRUP obeznámen.       
Rozvody vody v měděných trubkách, případně trubkách PPR. Rozvody odpadů jsou vedeny v HT potrubí. Veškeré rozvody mohou být vedeny po povrchu vnitřních stěn nebo ve stěnách a kastlících.