Technické řešení

TECHNICKÝ POPIS:

Systém obytných buněk ZRUP je konstruován tak, aby jednotlivé buňky mohly být používány samostatně nebo v různých sestavách. Obytné buňky ZRUP jsou dodávány dle požadavku odběratele jako standardní v jakékoliv variantě následujících rozměrů:

délky (m)   max.12,00      
šířky (m) 2,435 3,00 až 3,60 (nadměr)    
světlé výšky (m) 2,30 2,50  2,60               2,80 3,00


Dle požadavku odběratele lze upravit jakýkoliv z uvedených rozměrů v rámci technologických, materiálových a přepravních možností.

OCELOVÁ KONSTRUKCE  

je z ohýbaných otevřených profilu o síle 3 a 4 mm a klasických válcovaných profilů. Spoje jsou svařované. Střešní rám má vždy zabudován střešní plášť z trapézových plechu s ochranou žlabu proti nečistotám (padající listí apod.)  

TEPELNÁ IZOLACE  

je řešena materiálem URSA v silách 50, 80, 100, 130, 150, 180, a 200 mm dle PD a požadavku odběratele.

KONSTRUKCE

stěn, podlahy a stropu tvoří alternativně rámečky dřevěné nebo ocelové z pozinkovaného plechu a ve speciálních případech z jäcklových profilu dle PD a požadavku odběratele.  

VENKOVNÍ PLÁŠŤ  

Varianty:
Trapézový plech 8/88 tl. 0,5 mm – výška vlny 8 mm – pozinkovaný – oboustranně upravený vypalovanými barvami – ve standardním provedení odstín RAL 9002. Za příplatek lze dle požadavku odběratele dodat jakýkoliv odstín ze stupnice RAL. Termín zahájení expedice se prodlouží o dodací lhůty lakovaných plechu.  

CETRIS desky 10 mm jako podklad pro fasádu SAKRET. Technologie fasády SAKRET vyžaduje suché a teplé počasí – provádí se na stavbě jako konečná úprava, což prodlužuje dobu montáže.

Dřevený obklad – provedení dřeveného obkladu dle požadavku odběratele.  

Hliníkový plech vlnitý RAL 9006,výška vlny 18 mm.

VNITŘNÍ PLÁŠT  

Varianty:
Lamino desky 10 mm bílé do plastových lišt.  

SÁDROKARTONY KNAUF 12,5 mm a 15 mm v provedení standard, impregnovaný, děrovaný 8/15/20 i protipožární dle PD. V základním provedení je sádrokarton dodáván spárovaný, broušený s povrchovými úpravami barvou HET LINE.

KERAMICKÉ OBKLADY na impregnovaný sádrokarton KNAUF ve výběru dle požadavku odběratele.

Minerálně šlechtěné omítky na sádrokartonových deskách.

Sklotapeta, nebo hrubovláknitá tapeta.

PODLAHOVÉ KRYTINY  

Varianty:
PVC v odstínech dle výběru odběratele.

Linoleum v odstínech dle výběru odběratele.

KOBERCE – výběr dle požadavku odběratele od tuzemských jehloplstěných až po koberce určené pro velmi namáhané provozy ve vybraných odstínech.  

SPECIÁLNÍ KRYTINY na bázi kaučuku – výběr dle požadavku odběratele – určené pro velmi namáhané provozy včetně namáhání nekoncentrovanými chemikáliemi.

KERAMICKÁ DLAŽBA na desky CETRIS tl.20 mm ve výběru dle požadavku odběratele.

EPOXIVOVÝ podlahový systém HPS

PLECH černý tl.3 – 4 mm, určeno pro skladové prostory s velkým zatížením.

CETRIS tl.20 mm jako podklad pro jakoukoliv krytinu pokládanou na stavbě.

STREŠNÍ KONSTRUKCE  

Varianty:
Každý objemový prvek má vždy plochou střechu z pozinkovaného trapézového plechu – síla 0,9 mm, výška vlny 50 mm. Svody v rohových sloupcích.

Sestavy z objemových prvku lze zastřešit PULTOVOU, SEDLOVOU nebo VALBOVOU střechou

Krov dřevěný klasický.

Krov dřevěné sbíjené vazníky.

Krov ocelové konstrukce.

STREŠNÍ KRYTINY  

Varianty:
LINDAB – švédská krytina z pozinkovaného ocelového plechu v barevné úpravě dle PD a požadavku odběratele. Krytina je tvarovou imitací prejzu a je dodávána včetně okapu a dalších doplňků.

KANADSKÁ ŠINDEL – krytina na bázi asfaltových pásů je dodávána v barevných odstínech dle PD a požadavku odběratele.

BRAMAC je dodáván v barevných odstínech dle PD a požadavku odběratele.

TAŠKY dle PD a požadavku odběratele.

ETERNIT dle PD a požadavku odběratele.

ATIKA výška 360 a 640 mm z ocelového pozinkovaného plechu v barevných odstínech dle PD a požadavku odběratele na všechny střešní konstrukce.

ELEKTRICKÁ INSTALACE

je prováděna v normě požadované odběratelem. Odběratel upřesní normu před podpisem smlouvy. Rozvody jsou provedeny ve stěnách a stropu měděnými kabely. Propojení lze provést venkovním smyčkováním přes zásuvky 380 V nebo ve stěnách propojením v krabicích. Typy použitých přístrojů (osvětlovací tělesa, zásuvky, vypínače, klimatizace, el.topidla atd.) upřesní odběratel společně s normou. Mohou být od nejjednodušších až po luxusní.

STAVEBNÍ PRVKY  

Varianty:
DŘEVENÁ EURO OKNA – ČSN dle PD a požadavku odběratele.

OKNA PLASTOVÁ z německých PVC profilů THYSSEN nebo SALAMANDER, prosklená izolačním dvojsklem. Na žádost odběratele lze dodat prosklení s bezpečnostním sklem CONEX, případně sklem DETERMAL s ochranou proti UV záření. Všechny varianty prosklení lze volit čiré, nebo ornamentní.

VÝKLADCE, STĚNY PLASTOVÉ – jako okna plastová.

BALKONOVÉ DVEŘE – jako okna plastová.

ROLETY PŘEDOKENÍ – všechny stavební prvky lze opatřit venkovními roletami s plastovými,nebo hliníkovými lamelami ovládanými zevnitř manuálně nebo elektricky.

VCHODOVÉ DVEŘE – plastové, hliníkové, plechové nebo jakékoliv dveře dle PD a požadavku odběratele, včetně bezpečnostních, ovládaných fotobuňkou, atd.

VNIŘNÍ DVEŘE – lze dodat jakékoliv dveře dle PD a požadavku odběratele, včetně protipožárních.

ZÁRUBNĚ – lze dodat jakékoliv od ocelových po luxusní dřevené dle PD a požadavku odběratele.

ZDRAVOTNÍ INSTALACE

včetně zařizovacích předmětů dodáváme ve standardním provedení ČSN. Odběratel může požadovat dodávku od jakéhokoliv výrobce pokud akceptuje jeho cenu a typy upřesní dle katalogu.        

Již zmiňovaná variabilnost umožňuje odběrateli volit od nejjednoduššího provedení bez vybavení, bez elektroinstalačních přístrojů pouze se zabudovanými kabely i bez zdravotní instalace až po luxusní objekt sestavený z výše uvedených variant a s kompletním vybavením. Rovněž u montáže může odběratel volit mezi montáží dodavatele, vlastní montáží se šéfmontáží dodavatele a nebo pouze vlastní montáží, pokud je se systémem objemových prvků ZRUP obeznámen.       
Rozvody vody v měděných trubkách, případně trubkách PPR. Rozvody odpadů jsou vedeny v HT potrubí. Veškeré rozvody mohou být vedeny po povrchu vnitřních stěn nebo ve stěnách a kastlících.